Atölyeler

İş talep formu için tıklayınız

Boya Atölyesi:

İş gereği büyük alet ve makine olmadan çalışan boya atölyemizde 3 teknisyenle tüm Fakültemizin gerek duyulan Dershane, Laboratuvar, WC, Öğretim Üyeleri Ofisleri, öğrenci yemekhanesi, öğrenci kantini, öğretim üyeleri lokali, koridor ve merdiven boşlukları boyanmakta olup, gerekirse seten alçı çekilerek ve seten boya yapılmakta, ayrıca iskele kurularak cepheler boyanmaktadır.

Cam Atölyesi:

Sonradan atölyeler zincirine eklenen bu atölyemizde 1 teknisyen görev yapmaktadır. Görevi ise kırılan camları takılması, gerek duyulan yerlere ayna takılması, yeni yapılan pencere doğramalarına yeni cam takılması ile beraber resim ve posterlere çerçeve yapılması

Demir (Metal İşleri) Atölyesi:

Demir Atölyesi 3 adet kaynak makinesi, 1 adet demir kesme makinesi ve 1 adet oksijen kaynak makinesi ile 3 Teknisyenle Fakültemize görevli tüm kaynak işleri ile beraber büro masaları, bilgisayar masaları ve bahçe bankları yapımı ve demir pencere ve kapı doğramaları yapılmaktadır.

Elektronik ve Santral:

Elektrik Atölyesi 2 Teknisyen ile Fakültemizin bütün birimlerine hizmet vermekte olup, Fakülte Laboratuvarlarında bulunan elektrikli aletlerin bakım ve onarımını yaptıkları gibi yeni yerleşim yerlerine yeni elektrik hatları çekimi yerleşkede bulunan bütün bahçe aydınlatmalarının bakım onarımı, öğrenci kantini ve öğretim üyeleri lokali, Tenis kortları, pide fırını, öğrenci yemekhanesi’nin elektrikli cihazları ve aydınlatma sisteminin bakım ve onarımını yapmaktadırlar.

Mekanik (Torna) Atölyesi:

1 Mekanik Teknisyenin görev yaptığı atölyemizde 3 torna 1 adet fireze tezgahı bulunmaktadır. Bu tezgahlarda teknisyenimiz eğitim, öğretim amaçlı olarak laboratuvarlara cihaz yapımı ile beraber bu cihazların arızasını gidermek ve Fakültemizde gerek duyulan tüm torna ve fireze işlerini yapmaktadır.

Su Tesisatı ve Kalorifer Atölyesi:

Su tesisatı Atölyemiz 3 teknisyenle 6 Blok ile öğrenci kantini öğrenci yemekhanesi, pide fırını ve Tenis kortları ile beraber bütün bahçemizin temiz ve pis su giderlerinin bakım ve onarımı yapılmak üzere tıkanan pis su giderlerinin açılması ve yeni yapılan ve ihtiyaç duyulan yerlere temiz su ve pis su giderlerinin yapılması ve genellikle öğrenci laboratuvarlarının tıkanan lavabolarının açılması. Kalorifer ve kazan dairemiz doğalgazlı olup, kış ve yaz aylarında vardiyeli olarak çalışan 2 teknisyen tarafından hizmet verilmektedir. Hizmetleri yaz aylarında kış aylarından not almış oldukları arızaları gidermek ve yeni yapılan oda, dershane, Lab. WC. Gibi yerlere hat çekip petek bağlamak, kışın arıza yapan yerlerin arızasını gidermek. Kış aylarında ise vardiyeli çalışıp 24 saat tüm Fakülte ve birimlerini sıcak tutmak ve arızaları gidermek.

Teksir Merkezi:

Fakültemiz teksir merkezinde tüm baskı işlerine cevap veren 1 adet 5380 Gestetner ile Duplo 3060 ve Duplo 2030 baskı makinemiz ile 1 adet zımba makinesi, 1 adet harmanlama, 1 adet kapak kırma ile 1 adet kağıt kesme giyotini bulunmaktadır. Bu merkezimiz 2 kişi ile hizmet vermektedir. Hizmetleri içinde öğretim üyelerinin kitap ve kitapçık basımları, ders notu ve sınav sorusu basımları ile Fakültemizin matbu basımları yapılmaktadır.